PŘIPRAVUJEME NOVOU WEBOVOU PREZENTACI - PROSÍME O STRPENÍ


INFORMAČNÍ PORTÁL MĚSTA
HEŘMANŮV MĚSTEC

WWW.HERMANUV-MESTEC.CZPŘIPRAVUJEME NOVOU WEBOVOU PREZENTACI - PROSÍME O STRPENÍ

Autorské čtení - Já jedu dopředu, jak nejlíp dovedu

Publikováno: 14.8.2015

Autorské čtení - Já jedu dopředu, jak nejlíp doveduMěstská knihovna v Heřmanově Městci srdečně zve na autorské čtení a povídání s místní rodačkou Milenou Novákovou, která o této populární československé herečce 30. let vydala před pár dny knihu.

Autorské čtení a povídání o Trudě Grosslichtové.

Městská knihovna v Heřmanově Městci srdečně zve na autorské čtení a povídání s místní rodačkou Milenou Novákovou, která o této populární československé herečce 30. let vydala před pár dny knihu.

Kdy: 10.9.2015 od 17.00 hodin
Kde: Městská knihovna

Posluchači uslyší nejen několik pasáží zknihy, které autorka přečte, ale dozví se i o setkání autorky sdcerou Trudy Grosslichtové advěma jejími přítelkyněmi v Nizozemsku a o tom, jak si kniha razila svou cestu na svět. Bude to povídání o dívce, které se splnil sen, o filmové a divadelní hvězdě, manželce, matce, přítelkyni, o člověku. Posluchači budou mít samozřejmě také prostor pro otázky.

Kniha vychází vnákladu 300 kusů a nebude dána do distribuce knihkupectví. Vpřípadě zájmu si posluchači mohou knihu na místě zakoupit. Cena je 445,-.

Truda Grosslichtová (1912 – 1995) byla jednou z nejpopulárnějších československých hereček 30. let, filmovou hvězdou, divadelní herečkou, operetní zpěvačkou, která sklízela úspěchy jak doma, tak i v zahraničí. Přesto o ní dodnes málo víme. Její kariéra vzkvétala, když se zničehonic rozhodla stáhnout do ústraní.

Kniha Já jedu dopředu, jak nejlíp dovedu vypráví příběh ženy, která neuvěřitelně milovala život, těžkostem navzdory. Vknize se konečně dozvídáme více nejen o Trudě, ale seznamujeme se i s osudy jejích blízkých. Tajemství, které Trudin život obestírá, má své opodstatnění a není pouhým klišé. Kniha se snaží vidět Trudu jako člověka, sledovat její vývoj, volby a jejich důsledky.» zpět na aktuality Městské knihovny